Mesteri tippek tárcsázáshoz


Mesteri tippek tárcsázáshoz
Ne sózzuk meg az előre bepácolt hússzeleteinket mert a só akár pácolás közben is elvonhatja a hússzeletek nedvesség tartalmát, így sütés után az ilyen húsok igen szárazak lesznek. Inkább közvetlenül sütéskor használjuk a szükséges sómennyiséget!
Ha úgy gondoljuk, hogy több mint 3 órahosszáig pácoljuk a megsütendő hússzeleteinket, akkor ne alkalmazzunk savas pácot, vagyis a páclé ne tartalmazzon sem bort, sem citrusféléket, mivel a bor és a savasság megtöri és rossz irányba viszi az étel ízét hosszadalmas pácolásnál. Ezeket az anyagokat csak frissen, vagy mindössze 1-2 órás pácolás esetén alkalmazzuk. De ha frissen csináljuk, akkor viszont igen finom savanykás, csaknem borízű étel a végeredmény.
A pácolt és hűtőben tartott húsokat ne tegyük azonnal a tárcsára, inkább mintegy 10 percig szobahőmérsékleten pihentessük. Ha közvetlenül tesszük a tárcsára a hűtött szeleteket akkor könnyen lehet, hogy az oldalak megégnek, miközben a hús belseje nyers marad.
Vigyázzunk: nehogy megégjen a már kiolvadt zsiradék! Legyen kéznél egy kis hasábokra vágott héjas burgonya, hogyha nagyon füstölne a zsiradékunk akkor pár szemmel le tudjuk hűteni a zsiradékot.
Ne feledjük: az egyik legfenségesebb tárcsán készíthető étel az a igazi, magyaros lecsó!
Alap páclé
Tetszés szerinti mennyiségben: szeletelt vöröshagyma (ezt akár a páclé felhasználása után meg is süthetjük a tárcsán: kiváló köretkiegészítő), fokhagymagerezdek, olaj, szárnyas vagy sertés fűszerkeverékek.
Továbbá: a csirkehúsok pácolásához illik a tárkony, a kakukkfű; a sertéshúsokéhoz a majoránna a zsálya; a bárányokéhoz pedig a menta és a rozmaring.
Minden pácléhez használhatunk 4-5 szál friss petrezselyemzöldet